Élelmiszeripari Mérnök szak - Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszereda

Aktualitások

Sikeresen zárult a VIII. Laborkukac diákvetélkedő
[2018-03-23]

Sikeresen zárult 2018. március 16-án, pénteken a nyolcadik alkalommal megszervezett Laborkukac Diákvetélkedő a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karán. 

Pénteken a délelőtti órákban a második fordulóba továbbjutott 18 háromfős diákcsapat az egyetem laboratóriumaiban végezte el a számukra meghatározott kötelező kísérleteket, amelyet délután a középiskolás csapatok által előkészített látványos kísérletek követtek az egyetem nagy aulájában. A diákok által elvégzett kísérlet menetét, kiértékelését, valamint a csapatok gyakorlati készségét iskolai tanárokból és egyetemi oktatókból álló zsűri értékelte. A péntek délutáni ünnepségen számos díj került kiosztásra.

Kémia és élelmiszertudomány szakterület, VII-VIII. osztály

I. helyezett a Sövér Elek Szakközépiskola csapata (Gyergyóalfalu)

  • Kis Virág
  • Ráduly Kincső
  • Vargyas Boglárka
  • vezetőtanáruk: Kiss Arnold

II. helyezett a Deák Farkas Általános Iskola csapata (Nyárádszereda)

  • Szabó Kriszta Nikolett
  • Tőkés Andrea
  • Ábrahám Dávid
  • vezetőtanáruk: Csíki Judit

III. helyezett Bethlen Gábor Általános Iskola csapata (Székelyudvarhely)

  • Biró Zsolt
  • Demény Roland
  • Kész Krisztián Attila
  • vezetőtanáruk: Biró-Ambrus Hajnal

Kémia és élelmiszertudomány szakterület, IX-XII. osztály

I. helyezett a Márton Áron Főgimnázium csapata (Csíkszereda)

  • Albert Csongor
  • Kosza Szilvia
  • Becze Henrietta
  • vezetőtanáruk: Bilibók Katalin

II. helyezett a Márton Áron Főgimnázium csapata (Csíkszereda)

  • Laczkó Örs
  • Lázár Botond
  • Miklós Ádám
  • vezetőtanáruk: Olteán Éva

III. helyezett a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium csapata (Csíkszereda)

  • Biró Konrád ? János
  • Erdély Hunor
  • Kajtár Henrietta
  • vezetőtanáruk: Szén Laura

Biológia és természettudomány szakterület, VII-VIII. osztály

I. helyezett a Báthory István Elméleti Líceum csapata (Kolozsvár)

  • Tonk Bence Márton
  • Adorjáni Tomay
  • Mezei Dániel
  • vezetőtanáruk: Kiss Annamária

II. helyezett a Áprily Lajos Főgimnázium csapata (Brassó)

  • Kovács Lóránd
  • Arányi Adrienn Beatrice
  • Benedek Zsuzsanna
  • vezetőtanáruk: Papp Edith.

III. helyezett az Apor István Gimnázium csapata (Kézdiszentlélek)

  • Marthi Karola
  • Mihalcea Richard
  • Péter Tamás
  • vezetőtanáruk: Móré Noémi

Biológia és természettudomány szakterület, IX-XII. osztály

I. helyezett az Áprily Lajos Főgimnázium csapata (Brassó)

  • Bodor Anita
  • Petki Pál-Milán
  • Berszán Gréta
  • vezetőtanáruk: Biró Margareta

II. helyezett a Salamon Ernő Elméleti Líceum csapata (Gyergyószentmiklós)

  • Kedves Anita-Krisztina
  • Opra Júlia
  • Simon Hanna Fatime
  • vezetőtanáruk: Görgicze Emőke

III. helyezett a Mikes Kelemen Elméleti Líceum csapata (Sepsiszentgyörgy)

  • Bartók Brigitta
  • Bogyó Barbara
  • Dávid Zselyke
  • vezetőtanáruk: Majos Andrea

 

Mindannyian értékes nyereményeket vihettek haza, elsősorban laboreszköz-csomagokat az iskolák számára, amelyet a rendezvény főtámogatói, laboreszköz forgalmazó cégek bocsátottak rendelkezésünkre.



vissza